Digitale publicaties

Museum Volkenkunde doet veel onderzoek naar delen uit de eigen rijke collectie. Een van de resultaten daarvan is de reeks digitale publicaties. Hierin kunt u achtergrondinformatie lezen bij selecties van voorwerpen uit de museumcollectie.

Gemeen Goed

Gedeeld cultureel erfgoed uit Indonesië

Gemeen goed - Gedeeld cultureel erfgoed uit Indonesië'Gemeen' in de betekenis van gezamenlijk, gemeenschappelijk. Niet in de zin van 'kwaadaardig' of met slechte bedoelingen. En 'goed' in de betekenis van goederen, culturele erfgoederen in dit geval. Overigens is zeker niet al het in de afgelopen eeuwen Indonesië verzamelde cultuurgoed, dat zich thans in het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden of in het Museum Nasional Indonesia te Jakarta bevindt, even vriendelijk en zonder kwade bedoelingen of gevolgen bijeengebracht. Maar ook als dit een historisch feit is, dan heeft dat ons - medewerkers van het project "Shared Cultural Heritage" in Leiden en Jakarta - er niet van weerhouden vooral uiting te willen geven aan het gemeenschappelijk belang van het beheren, ontsluiten en presenteren van cultureel erfgoed uit Indonesië.

Lees de pdf

 

Gekleed in ihram

Hajj kleding voor de pelgrimstocht naar Mekka

Gekleed in ihram - Hajj kleding voor de pelgrimstocht naar MekkaEenmaal per jaar trekken tegen de twee miljoen mensen naar de Heilige Stad Mekka, in Saoedi-Arabië, om de Hajj of bedevaart te volbrengen. Wanneer zij Mekka binnengaan zijn de pelgrims gekleed in ihram.

"Gekleed in ihram" is een manier om een staat van zuiverheid van geest, lichaam en ziel te beschrijven, waarin alle moslims zich dienen te bevinden wanneer zij deelnemen aan de Hajj. Maar het beschrijft ook de kleding die de pelgrims dragen terwijl zij de verschillende rituelen uitvoeren van de Hajj, die één van de "Vijf Zuilen van de Islam" is.

Lees de pdf

 

Reacties

Login of registreer om te kunnen reageren